Bafra Kaymaklı Lokum Tarihçemiz


KAYMAKLI LOKUMUN MASALI

      Kaymaklı Lokum, çocukluğumuzdan bu güne bir masal gibi başladı.Büyük babamın bize zaman zaman sunduğu bir tattı.
Babaannemin zembili de hep aklımın bir köşesinde kalmıştı.
İnsan çocukluğunu büyüttükçe yaşar derler ya... O dönemden aldığım börek,mantı,nokul tadı hatta nişasta helvası tadı, bir gün onun da sunumunu yapmak istiyorum hep bende saklı kaldı.

30 sene Halk eğitim ve Atölyesi çalışmasından sonra çocukluk masallarımın peşine düştüm. Avrupa Projesinden yararlanarak zembil projesini geliştirdim. Başarılı da oldu, şu anda bir çok öğrencimiz zembil örmekte, kurslar vermekte...
Amacım, örülen zembil kutularından Kaymaklı Lokum sunmaktı. Zembil Projesi Koordinatörü olarak projeyi bir adım daha öteye götürdüğüme inanıyorum.
Bafra'nın eski tatlısını Türkiye'ye hatta tüm dünyaya tanıtmak boynumun borcu olsun. Bana bu tadı yaşatıp üretmek ve yaşatma aşkını veren büyüklerime selamlar olsun !
Bu yolculukta bana yardımcı olan mutfak arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, öğrencierime teşekkür ediyorum.

Sunduğumuz Kaymaklı Lokumun, Nokulun,Yufka tatlısının,İçli Köftemin,gözleme çeşitlerinin, Bafra'nın yöresel çorbalarının baklava ve gerdan tatlısının, salata çeşitlerinin , mantımızın kahvaltımızın çok beğenildiğini görmek ve beni ve çalışanlarımı mutlu ediyor. Çalışma üretme şevki veriyor.

Tüm bu tatlar kullandığımız malzemenin kalitesiyle de doğru orantılı, malzemeden asla taviz vermiyoruz. Böylece Bafra'da aranan tat olduğumuza inaniyoruz.
Ürünlerimizi en güvenli ve hızlı bir şekilde sizlere ulaştırıyor, Bafra'yı bu tatlar ile en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz.

Herkesi KAYMAKLI LOKUM EVİ Soframıza bekliyoruz.Saygılarımla
Nezahat ŞAHİN